Az İnteraktif Pazarlama Zirvesi İzmir Anadolu 2016

24 Kas Az İnteraktif Pazarlama Zirvesi İzmir Anadolu 2016

ipz-anadolu-izmir-2016-1

İnteraktif Pazarlama Zirvesi Anadolu 2016 İzmir Hilton da 24.11.2016 gerçekleşti. DediTeknoloji.com olarak biz de izliyici olarak katıldık.

Zaman “Zincirleme Ekonomik ve Siyasi Krizler zamanı” iken Pazarlamanın aktif olması eşittir (=) satış, satış da eşittir (=) gelirdir. Gelir dengesini oluşturamamak nedeni ile Banka vb. krediler ile uğraşılan biz zamanda ETKİLİ PAZARLAMA dan daha önemli ne olabilir ki. Hele de İNTERAKTİF olursa, daha hızlı ve net sonuçlar alınmaz mı? Tabiki alınır.

Kendi çapında dev bütçesi olsa da Hopi ile Boyner Grup cirosunun %30 – %40 ını İnteraktif etkileşimlerden alıyor diyor; Sayın Cem Boyner.

Bu gün mikro bütçeler ile dijital reklamlar ile hemen satış = gelir sonuçlar alınabiliyor. İnternete reklam ver, en azından satış gerçekleşsin. Başabaş maliyet=kar bile olsa REKLAM, PAZARLAMA BEDAVA ya gelmeiyor mu, GELİYOR.

İlginç saptamalar, dikkat çekici açıklamalar ve deneyimler bir arada idi.

MarketingTürkiye ve diğer kurum ve kuruluşlara organizasyona emeklerinden dolayı teşekkürü borç biliriz.

Ancak bazı notlar almadan da edemedik;

 1. NN Emeklilik ve Hayat Sigorta sunumunda ilk video gösterimi Türkçe altyazılı idi. Hazır bir kitle var, Otomatik BES nedeni ile hepsi de hedef kitle iken; NN Emeklilik ve Hayat Sigorta ne diyor;
  • İngilizce bil,
  • Alt yazı oku,
  • Ben daha bu ülkeye tam gelmedim.İnteraktif ana konu iken nasıl bu atlanıldı. Orada interaktif, daha özenli bir sunum direkt gelire dönüşmez mi?
 2. Oracle Türkiye İnteraktif Pazarlama ile ilgili özel bulut (cloud) sistemlerini anlattı. Çok teknik bilgi vardı. Belki sıktı, belki de anlaşılmadı.
  Yerine partneri olan ProjectHouse ile birlikte ve/veya başka etkileşimler ile salonda bulunanların sosyal medya, arama ağı, web sitesi vb. metrik değerlerini İnteraktif Pazarlama Zirvesi Anadolu 2016 İzmir Hilton da gösterse idi.  ProjectHouse Pazarlama ve etkileşim konularını çok güzel özetledi. Ancak dediğim gibi bir slayt sunum ile.
 3. Zirve şöyle olsa idi;
  • İzleyicilere daha önce ve/veya kapıda QRCODE ile mobil uygulama yönlendirilip yüklemeleri, en azından web sitesi, Twitter, Facebook gibi sosyal medya ya etkileşim sağlansa idi,
  • Anlık sunum izlenebilse idi; sıkılanlar, beğendi, çok güzel, sistemden bilgi almak istiyor vb.
  • Şu anda İnteraktif Pazarlama Zirvesi Anadolu 2016 İzmir i kaç kişi izliyor; Periscope, kaç twit var; Twitter, Facebook, Instagram vb.
  • Çekilişler el ile kart vizit çekilerek yapıldı; İnteraktif uygulam üzerinden yapılsa idi, hatta en çok twit, facebook like, paylaşım, etkileşim vb. olabilirdi değil mi?

Özetle İnteraktif Pazarlama Zirvesi Anadolu 2016 İzmir de iki İnteraktif durum vardı;

 1. Periscope üzerinden geç kaldığım için yayını canlı izleyerek geldim. Harika.
 2. H. Serkan Sadıkoğlu açıklaması ile an itibari ile 2000 izleyici sosyal medyada olmuş. Söyledi, teşekkür edildi.

 

Görülüyor ki;

İnteraktif Pazarlama Zirve durumunda bile daha çok gelişecek. Pazar çok ihtiyaçlara sahip. Doğru İnteraktif etkileşim kuran, hızlı davranan öne çıkacak ve eşittir gelire sahip olacak. Bu büyük fırsata yetişin. Hemen. Herkese çok az bütçeler ile ulaşın. Bereketli günler olsun.

Sencar Tosun

 

 

Kaydet

Kaydet

Kaydet

KaydetWhatsApp chat